Schoolboy Rugby Fixtures And Results – Week Ending 18/04/2022

Results Week Ending - 20 February 2022
1stXV u/16A u/15A u14/A
12-Apr-22 Boland Landbou vs Durbanville 19-00 00-12
12-Apr-22 Piet Retief 24-17 Pretoria Noord
13-Apr-22 Marais Viljoen 13-10 Potch Volkies 26-15 15-03 14-14
14-Apr-22 Ben Vorster 22-12 Centurion
14-Apr-22 Benoni High 27-24 St Georges
14-Apr-22 Boland Landbou 25-25 Noordheuwel
14-Apr-22 Bryanston vs CBC Boksburg 25-05
14-Apr-22 Charlie Hofmeyer 67-03 Ceres 20-07 19-07 28-05
14-Apr-22 Clifton 10-15 St Stithians
14-Apr-22 Curro Nelspruit 39-12 Rob Ferreira 03-34
14-Apr-22 DHS 23-05 Waterkloof
14-Apr-22 Florida 43-29 Wonderboom 17-24 05-27 17-17
14-Apr-22 Fourways 13-15 Heritage College
14-Apr-22 Framesby 22-19 EG Jansen
14-Apr-22 Frikkie Meyer 14-03 Trio
14-Apr-22 Glenwood 29-12 Pretoria Boys High
14-Apr-22 Grey High 20-31 Bishops
14-Apr-22 Hans Moore 29-24 Hoogenhout 45-05 26-08 35-12
14-Apr-22 Hans Strijdom 24-43 Wesvalia
14-Apr-22 Helpmekaar 10-07 Graeme College
14-Apr-22 Hilton College 60-03 St Benedict's
14-Apr-22 Hopefield 21-08 Hugenote Wellington 12-15 21-10
14-Apr-22 Jeppe XV 12-20 Eldoraigne
14-Apr-22 KES 37-36 Queen's College
14-Apr-22 KHS 10-29 Bastion
14-Apr-22 Landboudal 03-10 Sentraal
14-Apr-22 Langenhoven Gim 26-24 George 08-13 62-00 24-05
14-Apr-22 Lichtenburg 17-19 Voortrekker Bethlehem
14-Apr-22 Maritzburg College 32-33 Michaelhouse
14-Apr-22 Merensky 50-00 Piet Potgieter 101-00 64-00 55-03
14-Apr-22 Montana 12-14 Middelburg 17-07 10-19 12-14
14-Apr-22 Nico Malan 21-52 Durbanville
14-Apr-22 Noord Kaap 17-43 Selborne
14-Apr-22 Northwood 25-19 Hudson Park
14-Apr-22 Paarl Boishaai 83-00 Lions Invitational
14-Apr-22 Parktown 07-49 Wynberg
14-Apr-22 Paul Roos 50-06 Welkom Gim
14-Apr-22 Rustenburg vs Waterkloof 07-24 10-17 21-19
14-Apr-22 St Andrew's 29-15 St Alban's
14-Apr-22 St Andrew's Bloem 41-07 Hendrik Potgieter
14-Apr-22 St Charles 12-19 St David's Marist Inanda
14-Apr-22 St John's 05-24 Nelspruit
14-Apr-22 Trinity House 12-40 Northcliff
14-Apr-22 Westville 20-33 Monnas
14-Apr-22 Witteberg 47-22 Fichardt Park 61-00 22-31 22-12
16-Apr-22 Alberton 18-10 Hans Strijdom
16-Apr-22 Ben Vorster 03-33 Eldoraigne
16-Apr-22 Bergsig 05-08 Dinamika
16-Apr-22 Bergsig vs Rob Ferreira 34-00
16-Apr-22 Boland Landbou 38-00 St Charles
16-Apr-22 Carletonville 19-14 Riebeeckrand
16-Apr-22 Centurion 07-66 Durbanville
16-Apr-22 Clifton 20-14 Parktown
16-Apr-22 Die Anker vs Pretoria Boys High 14-10
16-Apr-22 Dinamika vs Rob Ferreira 19-05
16-Apr-22 EG Jansen 15-20 DHS
16-Apr-22 Garsfontein 38-00 Voortrekker Bethlehem
16-Apr-22 Glenwood 15-14 Selborne
16-Apr-22 Grey High vs Helpmekaar 10-07
16-Apr-22 Helpmekaar 16-32 Paarl Boishaai
16-Apr-22 Hilton College 48-03 Welkom Gim
16-Apr-22 Hilton College vs St David's Marist Inanda 13-06
16-Apr-22 Hugenote vs Randburg 26-08
16-Apr-22 Hugenote Springs vs Dinamika 33-07 26-05
16-Apr-22 Jeppe 16-10 Hudson Park
16-Apr-22 Jeppe vs Michaelhouse 17-13
16-Apr-22 John Vorster HTS 15-03 Wesvalia
16-Apr-22 Kearsney College 12-10 Waterkloof
16-Apr-22 KES 32-03 Dale College
16-Apr-22 KES vs SACS 19-07
16-Apr-22 Lichtenburg 00-29 Frikkie Meyer
16-Apr-22 Ligbron 33-20 Piet Retief 22-19 24-05 19-00
16-Apr-22 Lions Invitational 21-38 St Benedict's
16-Apr-22 Maritzburg College 10-31 Bishops
16-Apr-22 Michaelhouse 36-03 St Stithians
16-Apr-22 Monnas 12-07 Marlow
16-Apr-22 Noordheuwel 60-05 St David's Marist Inanda
16-Apr-22 Northwood 03-26 Queen's College
16-Apr-22 Northwood vs St Andrew's 50-03
16-Apr-22 Parel Vallei vs Potch Gim 34-07 26-50
16-Apr-22 Paul Roos 40-03 Nelspruit
16-Apr-22 Potch Gim 14-10 Hugenote Springs
16-Apr-22 Pretoria Boys High 14-14 Framesby
16-Apr-22 Queen's vs Parktown 10-03
16-Apr-22 Randburg 19-05 Rob Ferreira
16-Apr-22 Randburg vs Bergsig 26-07 17-10
16-Apr-22 Rustenburg 22-10 Trio
16-Apr-22 St Alban's 19-34 Grey High
16-Apr-22 St Andrew's 13-12 Wynberg
16-Apr-22 St Charles vs St Alban's 17-12
16-Apr-22 St John's 07-28 Graeme College
16-Apr-22 Trinityhouse 05-24 Nico Malan
16-Apr-22 Westville 24-00 Noord Kaap
16-Apr-22 Wynberg vs Monnas 24-07
18-Apr-22 Affies  12-05 Boland Landbou
18-Apr-22 Affies  vs Hilton 24-05
18-Apr-22 Ben Vorster 19-18 Nico Malan
18-Apr-22 Bergsig vs Dinamika 07-20 10-05
18-Apr-22 Bergsig vs Randburg 24-07
18-Apr-22 Bergsig 24-22 Randburg
18-Apr-22 Bishops 26-10 Parktown
18-Apr-22 Clifton 10-28 Wynberg
18-Apr-22 Dinamika vs Hugenote Springs 00-34
18-Apr-22 Dinamika 00-24 Hugenote Springs
18-Apr-22 Glenwood 10-17 EG Jansen
18-Apr-22 Graeme College 24-26 Welkom Gim
18-Apr-22 Helpmekaar 10-07 Nelspruit
18-Apr-22 Helpmekaar vs Northwood 11-17
18-Apr-22 Hilton College 05-14 Paarl Boishaai
18-Apr-22 Hudson Park 61-03 Trinityhouse
18-Apr-22 Jeppe 14-10 Dale College
18-Apr-22 Jeppe vs SACS 12-06
18-Apr-22 Kearsney College 06-26 Framesby
18-Apr-22 KES 35-07 Eldoraigne
18-Apr-22 KES vs St Charles 34-03
18-Apr-22 Maritzburg College 36-27 Grey High
18-Apr-22 Marlow 10-21 Pretoria Boys High
18-Apr-22 Monnas 07-05 DHS
18-Apr-22 Monnas vs Grey High 12-06
18-Apr-22 Noordheuwel 17-07 St John's
18-Apr-22 Northwood 24-03 Centurion
18-Apr-22 Parel Vallei vs Randburg 17-19 28-05
18-Apr-22 Potch Gim vs Hugenote 14-43 29-17
18-Apr-22 President XV vs St Davids 13-12
18-Apr-22 Pretoria Boys High vs Queen's College 17-17
18-Apr-22 Queen's 41-11 Durbanville
18-Apr-22 Riebeeckrand vs Hartbeespoort 36-12 19-17
18-Apr-22 Rob Ferreira vs Randburg 48-00
18-Apr-22 Rob Ferreira 10-17 Potch Gim
18-Apr-22 St Alban's 07-37 Michaelhouse
18-Apr-22 St Andrew's vs Michaelhouse 00-05
18-Apr-22 St Benedict's 09-17 St Charles
18-Apr-22 St Benedict's vs Wynberg 00-57
18-Apr-22 St David's Marist Inanda 31-00 Lions Invitational
18-Apr-22 St Stithians 07-50 St Andrew's
18-Apr-22 Waterkloof 27-07 Noord Kaap
18-Apr-22 Westville 07-20 Selborne