Schoolboy Rugby Fixtures – Week Ending 03/04/2022

Rugby First Played By Schoolboys And Still The Best When Played By Schoolboys

 

Results Week Ending - 03 April 2022
1stXV u/16A u/15A u14/A
28-Mar-22 Alberton 23-12 Vredendal
28-Mar-22 Ashton 24-33 Paulus Joubert
28-Mar-22 Bellville HTS 36-10 Alexander Road
28-Mar-22 Brackenfell 27-14 Potch Gim
28-Mar-22 Cambridge 05-32 Union
28-Mar-22 Cillie 12-21 Piketberg
28-Mar-22 De Kuilen 26-00 Stellenbosch
28-Mar-22 DF Malan 55-00 Klein Nederburg
28-Mar-22 Diamantveld 23-27 Brandwag Uitenhage
28-Mar-22 Ellisras 17-15 Bredasdorp
28-Mar-22 Fairmont 07-24 Otto du Plessis
28-Mar-22 Garsfontein 19-19 Paarl Boishaai
28-Mar-22 Graaff Reinette Volkies 07-15 Landboudal
28-Mar-22 Grey college 57-37 Waterkloof
28-Mar-22 Hermanus 19-12 Kempton Park
28-Mar-22 Hugenote 00-17 Lichtenburg
28-Mar-22 Jeugland 10-22 Augsburg
28-Mar-22 Kasselsvlei 12-14 Cederburg Academy
28-Mar-22 Knysna 00-30 Noorder Paarl
28-Mar-22 Landboudal 15-07 Graaf Reinett 15-28 19-12 36-10
28-Mar-22 Maritzburg College 47-13 Ligbron
28-Mar-22 Menlopark 15-31 Drostdy HTS
28-Mar-22 Merensky 34-05 Overberg
28-Mar-22 Oos Moot 13-12 Swartland
28-Mar-22 Oosterlig 05-29 Montaggu
28-Mar-22 Pearson 11-05 Rustenburg
28-Mar-22 Porterville 19-07 Jakes Gerwel
28-Mar-22 Robertson 17-19 Sentraal
28-Mar-22 Schoonspruit 17-25 Monument Park
28-Mar-22 Scottsville 05-54 Groenberg
28-Mar-22 Stirling 05-07 Winterberg
28-Mar-22 Strand 35-12 Upington
28-Mar-22 Tygerberg 26-10 Vredenburg
28-Mar-22 Vryburg 32-14 Parel Vallei
28-Mar-22 Westering 25-19 Oudtshoorn
28-Mar-22 Weston 17-24 Excelsior
28-Mar-22 Zwartkop 12-24 Langenhoven Gim
29-Mar-22 Affies 73-06 Durbanville
29-Mar-22 Clermont 12-36 Louis Botha
29-Mar-22 EG Jansen 24-42 Stellenberg
29-Mar-22 Glenwood 17-64 Paarl Gim
29-Mar-22 Goudveld 15-24 Heidelberg Volkies
29-Mar-22 Helpmekaar 30-23 Paul Roos
29-Mar-22 Jim Fouche 37-05 Hans Moore
29-Mar-22 Monnas 41-18 Oakdale
29-Mar-22 Noordheuwel 35-22 Welkom Gim
29-Mar-22 Pionier 03-62 Montana
29-Mar-22 Voortrekker Beth 07-10 Wesvalia
30-Mar-22 Alberton 10-30 Overberg
30-Mar-22 Bellville HTS 25-12 Stellenbosch
30-Mar-22 Brackenfell 10-22 Merensky
30-Mar-22 Cederberg Academy 17-22 Jakes Gerwel
30-Mar-22 Daniel Pienaar 09-17 Klerksdorp
30-Mar-22 De Kuilen 12-10 Klein Nederburg
30-Mar-22 Diamantveld 34-12 Pearson
30-Mar-22 Die Brandwag 36-18 Lichtenburg
30-Mar-22 Drostdy HTS 40-31 Middelburg
30-Mar-22 Ellisras 12-19 Augsburg
30-Mar-22 Excelsior 07-22 Paulus Joubert
30-Mar-22 Fairmont 03-29 Alexander Road
30-Mar-22 Graaf Reinette Volkies 26-17 Montagu
30-Mar-22 Groenberg 18-18 Monument Park
30-Mar-22 Hamiltons 22-14 Secunda
30-Mar-22 Hermanus 08-14 Landboudal
30-Mar-22 Hopefield 17-43 Transvalia
30-Mar-22 Hugenote 38-14 Langenhoven Gim
30-Mar-22 Jeugland 10-09 Westering
30-Mar-22 Kasselsvlei 12-17 Ashton
30-Mar-22 Kearsney 41-40 Eldoraigne
30-Mar-22 Knysna 12-19 Vredenburg
30-Mar-22 Landboudal 14-08 Hermanus
30-Mar-22 Landboudal vs Kalaharie 27-00 49-00 21-12
30-Mar-22 Noorder Paarl 19-31 DF Malan
30-Mar-22 Otto du Plessis 31-24 Schoonspruit
30-Mar-22 Oudtshoorn 07-42 Oosterlig
30-Mar-22 Porterville 65-03 Cillie
30-Mar-22 Robertson 28-45 Oos Moot
30-Mar-22 Scottsville 05-31 Weston
30-Mar-22 Strand 26-29 Rustenburg
30-Mar-22 Swartland 10-07 Sentraal
30-Mar-22 Tygerberg 46-14 Piketberg
30-Mar-22 Upington 26-26 Kempton Park
30-Mar-22 Vredendal 33-20 Bredasdorp
30-Mar-22 Vryburg 32-14 Potch Gim
30-Mar-22 Worcester Gim 45-31 Marais Viljoen
30-Mar-22 Zwartkop 24-17 Parel Vallei
31-Mar-22 Daniel Pienaar 10-40 Transvalia
31-Mar-22 Drostdy HTS 33-15 Klerksdorp
31-Mar-22 Framesby 19-00 Jeppe
31-Mar-22 Graeme 18-24 Rondebosch
31-Mar-22 Grey PE 41-09 SACS
31-Mar-22 Hopefield 14-22 Secunda
31-Mar-22 Hudson Park 28-03 Despatch
31-Mar-22 Kearsney 16-17 Marais Viljoen
31-Mar-22 Kingswood 12-19 Michaelhouse
31-Mar-22 Klein Nederburg 07-67 Eldoraigne
31-Mar-22 Louis Botha 21-22 Hans Moore
31-Mar-22 Muir 23-00 Ithembelihle
31-Mar-22 Nico Malan 12-20 KES
31-Mar-22 Outeniqua 40-07 Selborne
31-Mar-22 Parktown 05-20 Northwood
31-Mar-22 Pionier 18-19 Wesvalia
31-Mar-22 St Andrew's 05-42 Bishops
31-Mar-22 Voortrekker Beth 12-00 Montana
31-Mar-22 Westville 22-20 Queen's College
31-Mar-22 Woodridge 55-00 Andrew Rabie
31-Mar-22 Worcester Gim 38-29 Middelburg
02-Apr-22 Brandwag Uitenhage 10-26 Hudson Park
02-Apr-22 Daniel Pienaar 13-46 Secunda
02-Apr-22 Drostdy HTS 45-25 Marais Viljoen
02-Apr-22 Graeme 15-00 Despatch
02-Apr-22 Grey PE 22-15 KES
02-Apr-22 Jeppe 17-13 Rondebosch
02-Apr-22 Jim Fouche 08-27 Montana
02-Apr-22 Kearsney 15-35 Middelburg
02-Apr-22 Louis Botha 07-17 Heidelberg Volkies
02-Apr-22 Muir 19-15 Parktown
02-Apr-22 Nico Malan 20-23 Northwood
02-Apr-22 Outeniqua 20-31 Bishops
02-Apr-22 Pionier 07-22 Goudveld
02-Apr-22 Queen's 14-15 SACS
02-Apr-22 Selborne 19-18 Framesby
02-Apr-22 St Andrew's 17-15 Michaelhouse
02-Apr-22 St John's 55-18 St Benedict's
02-Apr-22 Voortrekker Beth 61-00 Clermont
02-Apr-22 Westville 21-07 Kingswood
02-Apr-22 Worcester Gim 36-12 Klerksdorp