Schoolboy Rugby Fixtures And Results For The Week Ending 06/03/2022

Results Week Ending - 06 March 2022
1stXV u/16A u/15A u14/A
28-Feb-22 Pionier 10-38 Kearsney
01-Mar-22 Jeppe 26-17 Die Anker
02-Mar-22 Sarel Cilliers 12-62 Kearsney
05-Mar-22 Aeroville vs Intebelihle
05-Mar-22 Bergsig Akademie 20-03 Vereeniging Gim 22-00 39-00 64-05
05-Mar-22 Birchleigh  17-05 Gen Hertzog
05-Mar-22 Brandwag (Benoni) 17-15 Wagpos
05-Mar-22 Brandwag Uitenhage 26-14 Graaff Reinet Volkies
05-Mar-22 Burgersdorp 19-14 Daniel Pienaar HTS 00-20 05-26
05-Mar-22 Curro Hazeldean 14-07 Heronbridge
05-Mar-22 De Aar  12-10 Zastron 
05-Mar-22 De Aar  vs St Andrews Bloem 17-05
05-Mar-22 Delmas 08-07 Stoffberg 12-64 15-17 07-17
05-Mar-22 Die Anker 25-17 Marais Viljoen 08-10 00-12 00-05
05-Mar-22 Duineveld 00-86 Grey College 03-90 00-73 00-68
05-Mar-22 EG Jansen 26-12 Transvalia 19-10
05-Mar-22 Eldoraigne 38-07 Die Wilgers 64-03 30-00 36-09
05-Mar-22 Empageni 12-03 Vryheid
05-Mar-22 Ermelo 00-31 Middelburg 13-12 07-75 07-10
05-Mar-22 Ferrum 18-08 Pionier 34-05 38-12 00-28
05-Mar-22 Fichardtpark 05-25 Marlow  10-19 10-19
05-Mar-22 Fichardtpark vs Hentie Cilliers 05-07
05-Mar-22 Fochvville 39-00 Schoonspruit 33-14 25-00 08-05
05-Mar-22 Gill College 05-08 Adelaide Gym
05-Mar-22 Gill College vs Bergsig 07-17
05-Mar-22 Gill College vs Graaff Reinet Volkies 12-22
05-Mar-22 Goudrif 05-00 Elspark 39-00 31-05 15-10
05-Mar-22 Goudveld vs Aliwal-Noord  64-00
05-Mar-22 Grens  10-07 Cradock
05-Mar-22 Hangklip vs Humansdorp
05-Mar-22 Hans Moore 22-15 Florida 60-00 21-12 12-00
05-Mar-22 Hans Strijdom 14-16 Wonderboom 17-07 17-08 10-10
05-Mar-22 Hartswater 19-19 Curro Kathu
05-Mar-22 Henties Cilliers  00-19 Aliwal-Noord 
05-Mar-22 Hermanus 29-03 Belville HTS
05-Mar-22 Hoogenhout 25-27 Standerton
05-Mar-22 Hugenote (Springs) 32-13 Alberton
05-Mar-22 Jim Fouché  vs  Zastron  12-07
05-Mar-22 Jim Fouché  33-17 Lichtenburg 51-07 00-12 00-17
05-Mar-22 John Vorster HTS 07-26 Centurion 34-03 31-05 03-05
05-Mar-22 Kirkwood vs Michausdal Senior Sec
05-Mar-22 Landboudal  14-26 Welkom Gimnasium  10-45 12-19 29-23
05-Mar-22 Leeuwenhof 52-03 Riebeeckrand 05-13 05-31
05-Mar-22 Louis Botha HTS 07-10 Klerksdorp   07-32 00-62 07-31
05-Mar-22 Lowveld vs Barberton
05-Mar-22 Lydenburg 15-31 Ben Viljoen 03-36 30-00 20-19
05-Mar-22 Marlow vs Noord Kaap 10-00
05-Mar-22 Merensky 21-12 Brits 21-00 43-03
05-Mar-22 Montana 11-29 Waterkloof 08-10 19-16 12-35
05-Mar-22 Noord-Kaap  22-12 Goudveld   31-12 14-12
05-Mar-22 Nylstroom 16-34 Erasmus 20-05 17-29 27-12
05-Mar-22 Oosterlig  09-15 Heidelberg Volkies
05-Mar-22 Penryn 1stXV vs Bergvlam
05-Mar-22 Piet Retief 59-00 Volksrust 46-07 67-00 60-00
05-Mar-22 Port Rex HTS vs Winterberg
05-Mar-22 Pretoria Noord 37-07 Oosterland
05-Mar-22 Rob Ferreira 14-15 Frans du Toit 26-12
05-Mar-22 Robertson vs  Stellenberg
05-Mar-22 Rustenburg 22-16 Wesvalia 12-20 45-00 34-05
05-Mar-22 Sand du Plessis  31-24 Hopetown 
05-Mar-22 Sasolburg HTS 41-11 Welkom HTS
05-Mar-22 Secunda 18-14 Nelspruit 17-05 00-15 12-12
05-Mar-22 Sentraal  14-22 Diamantveld  12-29 00-48 12-12
05-Mar-22 St Andrews Bloem 29-12 Wilgerivier 05-19 00-10
05-Mar-22 St Charles vs DHS
05-Mar-22 Trio 24-07 Potch Gim
05-Mar-22 Tuine 35-19  Linden
05-Mar-22 Union High 20-05 Andrew Rabie
05-Mar-22 Voortrekker PMB vs Howick High
05-Mar-22 Witteberg 15-31 Middelburg HTS 10-15 05-55 12-15
05-Mar-22 Wolmaransstad 25-35 Vryburg
05-Mar-22 Zwartkop 31-11 Ellisras 18-10 25-10 27-00